Podłogowe ogrzewanie idealnym rozwiązaniem na kurz

Większości z nas domowe porządki kojarzą się z czymś nieprzyjemnym. Przeważnie wynosimy na strych/do piwnicy kilka worków tzw. „przyda się”, których i tak nigdy więcej nie użyjemy. Czynność ta związana jest również z kurzem, który tak czy inaczej ponownie się pojawi.

Znajdziemy go niemal wszędzie: meble, podłoga, parapet, ubrania czy najdalsze zakątki naszego pokoju. Jest to niepożądane zjawisko w szczególności dla alergików. Jeśli więc jesteśmy na etapie budowy lub modernizacji naszego domu lub mieszkania, powinniśmy zainteresować się wodym ogrzewaniem podłogowym. Dzięki niemu bez trudu poradzimy sobie z nieznośnym kurzem. Nie, nie powinniśmy bagatelizować związku pomiędzy stopniem zakurzenia w naszym miejscu zamieszkania, a sposobem w jaki ogrzewamy nasze włości.

Niektórzy martwią się o to, że w pomieszczeniach, w których znajduje się podłogowe ogrzewanie kurz wznosi się wraz ze wzrostem temperatury. To złe myślenie, ponieważ ruch powietrza podczas ogrzewania jest bardzo ograniczony. Nie ma więc mowy o tym, że przyczyni się do rozprzestrzeniania się kurzu po naszym mieszkaniu. Jeśli porównamy to ze standardowym ogrzewaniem, gdzie konwekcja podczas przekazywania ciepła jest znacznie większa, zauważymy, że powietrze przemieszcza się szybciej = zabiera kurz ze sobą.

Ogrzewanie podłogowe zdrowia Ci doda!

Czystość powinna być jednym z głównych wyznaczników zadbanego mieszkania. Dzięki niej w pomieszczeniach zmniejszamy ryzyko rozwoju szkodliwych zarazków oraz bakterii. Mimo wszystko nawet w idealnie uporządkowanych domostwach pojawia się problem z „fruwającym” kurzem.

Nie można go bagatelizować, ponieważ coraz częściej mówi się, że jest on współodpowiedzialny za rozwój powszechnej dolegliwości naszych czasów – alergii. GAF (Niemieckie Towarzystwo Alergii i Astmy) podaje, że osoby uczulone na kurz czują się dużo lepiej w lokalach, w których stosuje się ogrzewanie podłogowe. Pamiętajmy, że w takich warunkach typowe dolegliwości jak: kaszel, pieczenie i swędzenie oczu czy katar występują dużo rzadziej.

Dodatkowe zalety z montażu tzw. „podłogówki” to również zmniejszona suchość powietrza. Dzięki temu jesteśmy w stanie równomiernie i precyzyjnie rozłożyć temperaturę w danym pomieszczeniu. Przyczynia się to również do ograniczenia występowania chorób takich jak: grypy, przeziębienia czy anginy.

Komfort przede wszystkim

Dzięki podłogowemu ogrzewaniu jesteśmy w stanie zapewnić sobie optymalny rozkład (pionowy) temperatury we wszystkich ogrzewanych pomieszczeniach. Człowiek najlepiej czuje się w momencie, w którym nogi dostają ciepłe powietrze, a głowa muskana jest przez nieco niższą temperaturę. Trzeba sobie również uświadomić fakt, że wspomniane ogrzewanie przyczynia się do domowych oszczędności. Mówmy tutaj o przedziale od 7 do 12% w skali roku. Jest to możliwe dzięki obniżeniu temperatury powietrza w pomieszczeniach o 2 °C.

Cała instalacja ukryta jest pod podłogą, pozostaje dzięki temu w ukryciu. Nie szpeci ona designerskich wnętrz lub po prostu – nie zabiera cennego miejsca. Główne elementy samej instalacji to grzewcze rurki, które wykonane są ze sztucznego, trwałego tworzywa. Całość napędza źródło ciepła – odpowiedzialne jest za przygotowanie czynnika grzewczego (wody, rzecz jasna). Jeśli macie jakiekolwiek pytania związane z ogrzewaniem podłogowym, zachęcamy Was do kontaktu z naszymi specjalistami. „Złapiecie” nas na naszych socialach: FB oraz Instagram lub wysyłając wiadomość e-mail!

Autor: Bartłomiej Pabiszczak