NEST 3 w inteligentnym domu

Nadal wiele osób utożsamia pojęcie inteligentnego domu z czymś ekskluzywnym, drogim, a także przesadnie skomplikowanym – samozamykające się szafki, telewizory włączające ulubiony film po wejściu do pokoju bądź projektor wyświetlający pogodę na ścianie od razu po przebudzeniu.
Oczywiście istnieją systemy, które byłyby w stanie to zapewnić…

Jednak głównym celem inteligentnych domów jest lepsze zarządzanie zużywaną energią – zarówno tą cieplną, jak i energetyczną. Oznacza to ścisłą kontrolę nad instalacjami domowymi oraz ustawianiem ich zgodnie z potrzebami domowników.

NEST trzeciej generacji

Przedstawicielami idei inteligentnego, energooszczędnego, a przy tym i funkcjonalnego budownictwa są termostaty z serii NEST. To właśnie one odpowiadają za zwiększenie ogólnego komfortu życia domowników, jednocześnie dbając o znacznie niższe rachunki za prąd bądź ogrzewanie. Ostatnim reprezentantem tej serii jest trzecia generacja tego rodzaju urządzeń, a mianowicie NEST 3.

NEST 3 to samouczący się termostat, który umożliwia łatwe sterowanie temperaturą, zarówno poprzez samo urządzenie, jak i z poziomu smartfonu czy też tabletu. Na podstawie ustawianych warunków termicznych, uczy się on, jak wygląda cykl życia domowników. Najprościej ujmując, oznacza to, że termostat sam ustawi wyższą temperaturę w momencie, gdy zazwyczaj wracamy z pracy oraz obniży ją, gdy idziemy spać. Posiada on także tryb „Away”, który wykrywa nieobecność domowników, automatycznie zmniejszając temperaturę.
Nie są to sztywne ustawienia – temperaturę można zawsze zmienić manualnie lub zdalnie.

Ponadto termostat NEST 3 umożliwia integrację z innymi urządzeniami – czujnikami dwutlenku węgla, kamerami, a także kotłami dwu- i jednofunkcyjnymi. Pozwala to między innymi stworzyć system przeciwpożarowy bądź kontrolować ciepłą wodę.

Czy inteligentny dom to rozwiązanie dla Ciebie?

Jeżeli poszukujesz rozwiązań zwiększających komfort mieszkania, przy jednoczesnych dużych korzyściach finansowych, odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, inteligentny dom jest rozwiązaniem dla Ciebie.

Nie ukrywamy, że inteligentne domy w już nie tak dalekiej przyszłości przestaną należeć do nowinek technologicznych bądź też zbędnych luksusów, a staną się standardem. Oczywiście, dotyczy to również polskiego budownictwa, w którym coraz częściej spotyka się rozwiązania typu smart. Niestety dużym ograniczeniem jest niewielka liczba firm oferujących profesjonalną instalację tak zaawansowanych rozwiązań, a także ograniczona dostępność samych urządzeń. Większość z nich musi być nadal sprowadzana ze Stanów Zjednoczonych – NEST 3 należy do wyjątków, dostępnych również w Europie.